środa, 14 sierpnia 2013

Buty do biegania - pierwsze wrażenia

Obiecałam, że napiszę o swoich wrażeniach, ale zwyczajnie nie miałam już wczoraj siły. nadrabiam więc dzisiaj.

Na początek kilka podstawowych informacji ze strony producenta

Buty KAPTEREN 50 Kalenji przeznaczone są dla kobiet biegających po drogach i ścieżkach, po równinnym lub pagórkowatym terenie. Lekkie buty, które pozwolą odkryć przyjemność biegania w naturalnym terenie.

Skład
 • cholewka: z materiału i syntetyku
 • podeszwa środkowa z pianki EVA
 • podeszwa zewnętrzna z kauczuku
Test produktu
Podczas misji testowej w Montpellier buty te zostały zatwierdzone do biegania po drogach w równinnym i pagórkowatym terenie. Buty idealne do biegania z prędkością poniżej 10 km/h. 


Tyle w teorii, a w praktyce?

Oczywiście do butów podeszłam hurra-optymistycznie, bo to moje pierwsze buty do biegania. W związku z czym - nie bardzo mam je do czego porównać. Wypowiem się więc jako osoba zielona w tej kwestii - i tak należy traktować moją opinię.

Buty postanowiłam ocenić w następujących kategoriach:
 • Stabilność i trzymanie stopy 
 • Amortyzacja i izolacja od podłoża 
 • Wentylacja 
 • Cena
 • Wygląd - no bo w końcu jestem kobietą i to tez jest ważne
Stabilność i trzymanie stopy
Buty bardzo stabilne i dosyć mocno okalające stopę, nie będąc jednocześnie ciasnymi. Bardzo dobrze przylegając do stopy zmniejszają ryzyko powstania otarć. Kupiłam rozmiar większy niż zazwyczaj noszę, ponieważ standardowy wydawał mi się trochę za mały. Buty nie są luźne, czego początkowo się obawiałam, ale jednak nie cisną. Pozostałe buty, które przymierzałam były znacznie luźniejsze, w szczególności w okolicach palców. Mam dosyć szeroką stopę, a buty są wąskie, mimo to bardzo mi pasują.

Amortyzacja i izolacja od podłoża
Gruba podeszwa bardzo dobrze izoluje od podłoża, nie czujemy kamieni. Sprężysta pięta daje poczucie lekkości. Nogi nie męczą się tak szybko (tutaj mam porównanie, bo dzień wcześniej biegłam w innych butach i dużo częściej musiałam robić odpoczynek w postaci marszu).


Wentylacja
Jest to kolejny aspekt, który wzbudzał moje obawy, ale mimo, że nie wyglądają buty są bardzo przewiewne. Siateczka na przodzie buta zapewnia całkiem niezłą wentylację, chociaż w przypadku innych modeli widać było, że jest ona znacznie cieńsza (czy bardziej przewiewna - tego nie wiem).
Ponadto w razie przepocenia możemy wyciągnąć podkładkę, co powinno przyspieszyć proces schnięcia.

Cena
Tu byłam bardzo miło zaskoczona, ponieważ za buty zapłaciłam 89,99 i uważam, że jest to bardzo przystępna kwota. O jakość się nie obawiam, bo w razie potrzeby mam 2 lata gwarancji. A jeśli nic się w tym czasie z nimi nie zrobi - było warto.

Wygląd - no bo w końcu jestem kobietą i to tez jest ważne
Po latach chodzenia w czarnych ubraniach i glanach pozostało już tylko wspomnienie - teraz lubię się ubierać w kolorowe ciuchy, a na punkcie butów mam fioła (w szafie mam ponad 30 par butów). Te ujęły mnie różowymi dodatkami i tym, że są czarne. Pozostałe z przymierzanych butów były jasne i obawiałam się, że podczas eksploatacji po prostu zaczną wyglądać brzydko.


Gdybym je miała ocenić w skali 1- 10 dałabym im mocną 8, ale tylko dlatego, żeby sobie zostawić bufor na inne buty.

Pozdrawiam
Ż.


4 komentarze:

 1. A ja szukam właśnie butów do biegania:-) mają wyjątkowo niską cenę i wysoko je oceniłaś. Ciekawe :-P sama bym je z chęcią przetestowała, ale raczej zakupie Nike.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja przyznam szczerze, że lubię markowe ciuchy i obuwie, więc też pewnie kupiłabym Nike lub Reeboki, ale dopiero zaczynam więc stwierdziłam, że tym razem nie ma takiej potrzeby.

   Usuń
 2. Ładnie wyglądają, lubię klasyczne ciemne obuwie, a cena również warta uwagi.

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy, że tutaj jesteś.
Zostaw komentarz - to bardzo motywuje do dalszej pracy!