czwartek, 24 października 2013

Światowy Dzień Walki z Otyłością

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Walki z Otyłością. Otyłość jest uważana za najpoważniejszą chorobę cywilizacyjną naszych czasów. Co drugi Polak ma nadwagę, a co piąty zmaga się już z otyłością. Konkretniej badania dowodzą, że nadwagę lub otyłość ma 50 procent kobiet, 62 procent mężczyzn i co trzecie dziecko. Bardzo szybko możemy osiągnąć w tym względzie poziom Stanów Zjednoczonych. Najbardziej przeraża to w przypadku dzieci, bowiem to zazwyczaj dorośli odpowiadają za taki stan rzeczy.


Osobiście uważam, że zarówno dzieci jak i ich rodzice powinni być edukowani w zakresie zdrowego odżywiania. Czy nie dałoby rady zrobić raz w miesiącu zamiast nudnej godziny wychowawczej spotkania z dietetykiem, który opowiedziałby o dobrych i zdrowych nawykach?

Druga rzecz, której nie potrafię zrozumieć - to zwolnienia z WFu. WF jest dla dzieci często jedynym spotkaniem ze sportem, a mimo to rodzice/lekarze tak lekkomyślnie wypisują zwolnienia z tego "niepotrzebnego" przedmiotu.

Tych praktyk, które ciężko mi zrozumieć jest znacznie więcej, ale zamiast narzekać - idę walczyć z otyłością. W ramach walki z otyłością - idziemy z M. na siłownię - zdecydowanie polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy, że tutaj jesteś.
Zostaw komentarz - to bardzo motywuje do dalszej pracy!