środa, 16 października 2013

Mały Niezbędnik Fit-Podróży - trening na urlopie

Jak wszyscy wiemy - dieta to nie wszystko, aby nie wyglądać tak:


do ćwiczeń powinniśmy również dołożyć aktywność fizyczną.

Wyjeżdżając na urlop zawsze staramy się go spędzać aktywnie, bez względu na to czy jesteśmy w górach, czy nad morzem, więc nie jest to dla nas problem, dlatego też chcielibyśmy podzielić się naszymi dobrymi praktykami. Przy okazji pogłębiania tematu przyszło mi też do głowy kilka ciekawych pomysłów, które również zamieszczę - może komuś się spodobają.

1. Spacery i marsze. Jako, że głównie spędzamy wakacje w górach, więc jest to nasza codzienność, ale odpoczywając nad morzem również możemy spacerować. Polecam np. 2 godzinny marsz plażą. Z racji usypującego się spod nóg piasku - rzeźbimy nasze kształty. Generalnie - taką aktywność możemy uprawiać zawsze i wszędzie! Nad morzem czy jeziorem możemy również postawić na pływanie - chodzi przecież o to aby się ruszać i nie spędzić całego dnia na kocu popijając zimne piwko.

2. Będąc na mazurach postawiliśmy w tym roku na wszelkiego rodzaju rowery. Wypożyczenie roweru na cały dzień to koszt około 20 zł od osoby - nie jest więc bardzo kosztowne, a pozwoli nam poznać okolicę i jednocześnie trochę poćwiczyć w spokojnym tempie. W ciągu dnia możemy zrobić sobie kilkudziesięciokilometrową wycieczkę, a to pozwoli nam poznać niezły kawałek regionu.


3. Dla bardziej zaawansowanych polecamy marszobiegi lub biegi na dobry początek dnia. Godzinka z rana potrafi fantastycznie nastawić na cały dzień. 

4. W wersji zimowej możemy postawić na narty - w tym roku wypróbowałam i z czystym sumieniem mogę powiedzieć - WARTO! Możemy wybierać spośród nart biegowych, zjazdowych czy skiturowych - krótko mówiąc - każdy znajdzie coś dla siebie.


5. Korzystajmy z lokalnych atrakcji: parki linowe, ścianki wspinaczkowe, baseny również będą niezła dawką aktywności, a jednocześnie pozwolą nam spróbować czegoś nowego.


6. Poza taką zwykłą, codzienną aktywnością, którą zawsze mamy na wyciągnięcie reki możemy również poćwiczyć w hotelu (mieszkaniu). Niestety nie zawsze znajdziemy na to wystarczająco dużo miejsca. Niemniej przed wyjazdem możemy sobie wybrać kilka ćwiczeń, które możemy zrobić mając naprawdę ograniczoną przestrzeń. Nie zabierajmy jednak ze sobą zbędnych przyrządów - pamiętajmy, że zamiast hantli możemy wykorzystać butelki wody. Taśmy fitness czy mata do ćwiczeń nie są ciężkie i nie zajmują dużo miejsca, więc jeśli preferujemy taki trening - spokojnie możemy zapakować je do torby.


7. Poza aktywnością podczas urlopu ważne jest też by po prostu odpocząć i zregenerować siły. Dlatego powinniśmy się wysypiać - wykorzystajmy to, że nie musimy wstać następnego dnia o 6 i iść do pracy czy szkoły.

Aktywnych urlopów!

3 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Oj tak, zdecydowanie dieta to nie wszystko. To pierwsze zdjecie nie jest zbyt fajne...

    OdpowiedzUsuń
  3. No - już chyba wolałabym mieć kilka kilogramów więcej niż wyglądać tak jak pani na pierwszym zdjęciu :p

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy, że tutaj jesteś.
Zostaw komentarz - to bardzo motywuje do dalszej pracy!