czwartek, 17 października 2013

Mały Niezbędnik Fit-Podróży - aktywność fizuczna w delegacji


Trochę mi zajęło zastanowienie się nad tym co wpisać w tym artykule. Prawdę powiedziawszy ciężko mi sobie wyobrazić, że jadąc w delegację zabieram ze sobą strój do ćwiczeń i uprawiam fitness w hotelu. Potem jednak pomyślałam, że chyba nie tędy droga. Dlatego postanowiłam spisać krótko najprostsze czynności, które mogą nam pomóc podczas delegacji.


1. Zamiast jeździć – chodźmy. Jeśli przebywamy na delegacji i nasz hotel jest oddalony od siedziby klienta – możemy wykorzystać ten fakt na spacer (jeśli niesiemy ze sobą laptopa – to nawet z niezłym obciążeniem). Jeśli na spacer jest za daleko – możemy chociaż przejść 2 przystanki. Jeśli podróżujemy autem – niestety ciężko będzie coś z tym zrobić – zostają nam więc spacery po ukończonej pracy. Jeśli pada – zawsze możemy udać się do galerii handlowej i połączyć przyjemne z pożytecznym :)


2. Korzystajmy ze schodów. Chcąc dostać się na 3 piętro do pokoju naszego klienta – zamiast jechać windą wybierzmy schody (oczywiście nie te ruchome).


3. Przed pójściem spać zróbmy krótką 10 minutową gimnastykę. Możemy wykonać ją nawet w piżamie. To samo rano - po wstaniu z łóżka. Zacznijmy dzień aktywnie, zamiast leżeć dłużej w łóżku - parę skłonów i spowoduje, że z większą energią podejdziemy do życia. 


4. Podczas przerwy w pracy starajmy się jak najwięcej rozciągać. Taka krótka gimnastyka spowoduję lepsze dotlenienie organizmu, jak również przyczyni się do spalenia większych ilości kalorii.


5. No i oczywiście sen… Podczas snu spalamy około 60 kcal na godzinę. Pamiętajmy więc, by dobrze się wysypiać.

Powodzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy, że tutaj jesteś.
Zostaw komentarz - to bardzo motywuje do dalszej pracy!