czwartek, 21 listopada 2013

Wizyta u dietetyka

Wspomniałam kiedyś, że wpadłam na wizytę do dietetyka. Natur House miało darmowe porady, więc stwierdziłam - czemu nie skorzystać. Co prawda samo spotkanie bardzo dużo mi nie dało, ale kilka fajnych rzeczy dzięki temu się dowiedziałam :)


Moje wyniki:
Procentowa zawartość tłuszczu w organizmie: 28% (mam nadzieję, że zejdę kiedyś do maksymalnie 24%), aktualnie jestem na granicy, co widać na załączonym obrazku.
Tabelka dla kobiet:

Przy okazji, żeby męska część czytelników nie poczuła się pominięta załączam również tabelkę dla mężczyzn:

Generalnie - gdybym chciała osiągnąć powiedzmy około 55 kg powinnam zrzucić 2 kg czystego tłuszczu. 

Druga rzecz, która mnie zdziwiła - to fakt, że mój organizm zatrzymuje bardzo dużo wody - powinnam zrzucić około 5 kg wody. Staram się regularnie nawadniać, nie mam problemów zdrowotnych i szczerze nie potrafię odpowiedzieć na pytanie skąd taka wartość.

Jeśli chodzi o samo spotkanie z dietetykiem - to jak dla mnie za dużo było było tam marketingu (chociaż o dietach z Natur House słyszałam pozytywne opinie) a za mało rzeczowej rozmowy, która być może zachęciłaby mnie do skorzystania z ich oferty. Niestety nie lubię się czuć naciągana i jeśli nie dostałam żadnej opinii - dlaczego mój organizm może zatrzymywać wodę, natomiast od razu zostałam poinformowana, że w 6 tygodni z ich suplementami zrzucę cały nadmiar - poczułam się niekomfortowo.

Niemniej 2 lata wcześniej również brałam udział w tej akcji i wydaje mi się, że nie było wtedy aż tyle marketingu, a sama wizyta była bardzo wartościowa (nie wiem - pewnie kwestia osoby siedzącej po drugiej stronie).

W związku z takimi wynikami jestem na etapie poszukiwania diety zmniejszającej zatrzymaywanie wody w organizmie - jeśli ktoś z was ma jakieś propozycje - piszcie.

2 komentarze:

  1. z dietami zmniejszającymi zatrzymanie wody w organizmie jest czasami taki problem, że są aż nazbyt skuteczne, więc chyba najlepiej skorzystać z rad dietetyka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Artykuł mnie bardzo zaciekawił, fajnie teraz wiem więcej.

    Ogólnie fajna strona :) Pozdrawiam

    diety

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy, że tutaj jesteś.
Zostaw komentarz - to bardzo motywuje do dalszej pracy!