piątek, 15 lutego 2013

No to kończymy... B

Jak obiecałam - zamierzam nadrobić cały tydzień posuchy na blogu. Ponieważ większość z ciekawych ćwiczeń dotyczących mięśni brzucha już przedstawiłam, więc zanim zacznę o pośladkach chciałabym podsumować informacje na temat mięśni brzucha. W zasadzie od tego powinnam była zacząć, ale tak się nakręciłam na ćwiczenia, że zapomniałam...

Brzuch zbudowany jest z następujących mięśni
  • Mięsień prosty brzucha - odpowiada za zginanie tułowia, obniżanie klatki piersiowej do miednicy (mięsień wydechowy), wzmacnia tłocznię brzuszną, obniża żebra i unosi miednicę.
  • Mięsień skośny zewnętrzny brzucha - zgina kręgosłup i obraca tułów w stronę przeciwną, skurcz obustronny zgina kręgosłup do przodu i pociąga klatkę piersiową ku dołowi (mięsień wydechowy),
    jednostronny skurcz mięśnia skręca tułów i kręgosłup w stronę przeciwną, obraca tułów w stronę przeciwną, zgina i pochyla w bok, bierze również udział w unoszeniu miednicy.
  • Mięsień skośny wewnętrzny brzucha - jednostronnie obraca i zgina tułów w tę samą stronę, obustronnie zgina tułów do przodu (mięsień wydechowy), współdziała ze skośnym zewnętrznym tej samej strony powodując boczne zgięcie tułowia, bierze udział w obniżaniu żeber.
  • Mięsień poprzeczny brzucha - zwęża klatkę piersiową (mięsień wydechowy), zwiększa ciśnienie w jamie brzusznej.

Wiemy więc już jak i co, więc możemy zabierać się do ćwiczeń. Owocnego treningu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy, że tutaj jesteś.
Zostaw komentarz - to bardzo motywuje do dalszej pracy!